הפרינאום הוא האזורה חיצוני שבין הנרתיק לפי הטבעת . זהו האזור שבו מבצעים אפיזיוטומיה ( חתך ) בלידה או שיש בו קרעים בלידה. מטרת הניתוח לתקן פתח נרתיק פעור מיד הנוצר לאחר לידות וקרעים בלידות .

פריניאופלסטיה – הניתוח


נעשה ע”י חתכים באזור הכניסה לנרתיק ותפירה מחדש בטכניקות של כירורגיה פלסטית על מנת להחזיר לכניסה לנרתיק את הרוחב והמראה הטבעיים שלה.

פריניאופלסטיה – החלמה והתאוששות


צפויים כאבים באזור התפרים ותיתכן צריבה בעת מתן שתן. מומלץ לשטוף את האזור לעיתים קרובות במים פושרים וההחלמה מהירה. התפרים נספגים ואין צורך בהוצאתם . לאחר הניתוח יש להימנע מהחדרת טמפונים ומיחסי מין משך 3 שבועות. בחזרה ליחסי מין מומלץ בתחילה להשתמש בחומרי סיכוך.

פריניאופלסטיה – סיבוכים וסיכונים


כמו בכל ניתוח ייתכנו סיבוכים כלליים של מצב ניתוח הכוללים דימום , זיהום וסיבוכי הרדמה. פרט כך, זהו ניתוח חסר סיכונים וסיבוכים בדומה לאפיזיוטומיה בלידה.

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה