טיפולים להצערת הנרתיק ואיבר המין ( vaginal )

אבר המין הנשי מכיל סוגים שונים של תאים כולל תאי עור, תאי רירית ( בדומה לרירית בתוך הפה ) , תאי שומן ותאי שריר. עם העלייה בגיל גם אבר המין עובר שינויים בדומה לשינויי הגיל באזורים אחרים בגוף.

עם העלייה בגיל וכן כתוצאה משינויים בעקבות הריונות ולידות , הרקמות באבר המין מתדלדלות. קיים דלדול של שרירי ריצפת האגן עם אפשרות לרפיון שלה וצניחת אברי האגן ( רחם, שלפוחית שתן, רקטום ).

העור המצפה את שפתי הפות נהיה מדולדל, מקומט ורפוי בהשפעת הגרביטציה. רירית הנרתיק נהיית דקה , חיוורת (עקב ירידה בכמות כלי הדם בתוכה) ויבשה. החסר באסטרוגן בעקבות גיל המעבר תורם גם הוא לשינויים הנ”ל ומעצים אותם.

כתוצאה מכך, אנו רואים שינוי משמעותי במראה אבר המין בגיל המבוגר ובעיקר אחרי הכניסה למנופאוזה: שפתי הפות החיצוניות מתדלדלות מהשומן שבתוכן ועל כן הפנימיות נחשפות, הריריות בכניסה לנרתיק יבשות ולעיתים הן בצבע אדום בוהק בעקבות היובש, הריריות בתוך הנרתיק חיוורות וחלקות (במקום להיות ורדרדות ועם קפלים ).

לעיתים קיימת גם צניחה של אחד או יותר מאברי האגן שיכולה להתבטא בבלט בפתח הנרתיק שנראה ככדור או “גולה”.

התסמינים יכולים לכלול תחושת יובש, גרוי, עקצוץ, גרד, צריבה, כאבים ביחסי מין, ריח לא נעים מהנרתיק , הפרשות וכן תכיפות ודחיפות למתן שתן ולעיתים הפרעה בשליטה על מתן שתן ודלקות חוזרות בשלפוחית השתן.

הצע הטפולים לבעיות הנ”ל רחב וכולל טיפולים מקומיים במשחות הורמונליות או חומרי לחות, הזרקות מקומיות של חומרי מילוי המתקנים את המראה ומשיבים לחות, טיפולי לייזר וגינלי למיצוק ושיקום הנרתיק והפות וכן טיפולים ניתוחיים במקרי צניחה משמעותית.

באסטרה מדיקל נוכל להציע לך את הטפול שיתאים לך מתוך מגוון הטיפולים הכירורגיים והלא כירורגיים.

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה