ריכזנו עבורכם 10 שאלות נפוצות בתחום ניתוחי האף:

  1. האם האף שלי יצא "טבעי"?
  2. באיזו הרדמה מבוצע הניתוח?
  3. מהו זמן ההחלמה?
  4. האם ניתן לתקן גבנון בולט?
  5. האם ניתן לתקן מראה של "תפוח אדמה"?
  6. האם ניתן לבחור בתמונה את צורת האף הספציפית אשר מעוניינים בה?
  7. האם ניתן בניתוח אסתטי לשפר את בעיות הנשימה?
  8. האם הניתוח כואב?
  9. האם ניתן להרכיב משקפיים לאחר הניתוח?
  10. האם אהיה מרוצה מהתוצאה?

 

האם האף שלי יצא "טבעי"?

ניתוחי אף הם ניתוחים מורכבים וזאת מכיוון שהאף נמצא במרכז הפנים ולכן כל עיוות או אי סדירות במבנה בולטים מאוד. מכיוון שניתן לראות בקרבתנו אנשים מנותחים רבים אשר ניתן לראות בבירור כי אכן ביצעו ניתוח אף, זוהי שאלה אשר עולה רבות בקרב מטופלינו.

כמנתחת שפוגשת צעירים וצעירות שמעוניינים לשפר את מראה האף שלהם זו אפילו הפכה להיות השאלה השכיחה ביותר בקרב מטופלים אשר מגיעים לקליניקה שלנו ואכן מטופלים רבים חוששים מביצוע הליך זה על מנת שלא תיגרם תוצאה בלתי רצויה.

האידיאולוגיה שלי כמנתחת בנושא זה, היא לגרום למטופל לקבל את התוצאה הטובה ביותר אשר תתאים למבנה הפנים שלו, ובכך להעלות הן את הביטחון העצמי של המטופל והן את תחושתו הכללית בנוגע למראהו החיצוני.

באיזו הרדמה מבוצע הניתוח?

ישנן שתי אופציות לביצוע הניתוח: האחת מהן, הרדמה מקומית וטשטוש עמוק, כלומר, המטופל ישן במהלך הניתוח. האופציה השנייה היא ניתוח בהרדמה כללית. את סוג ההרדמה בה יבוצע הניתוח ייבחר המנתח ביחד עם המטופל בהתחשב ברצונו של המטופל כמובן.

מהו זמן ההחלמה?

זמן ההחלמה של ניתוח אף ממוצע יימשך בין שבוע לעשרה ימים. כאשר בסופם המנתח יוריד את הגבס, והמטופל יוכל לחזור לחייו בהתנהלות רגילה.

האם ניתן לתקן גבנון בולט?

בהחלט!!! זהו החלק הקל ביותר של ניתוח האף, שכן על מנת לשפר את מראה עצמות האף ניתן להוריד את הגבנון. אציין כי על המנתח להיזהר, ולא להוריד יותר מדי מכיוון שעלינו לשמור על נשימה טובה ולהימנע ממראה של "מגלשת סקי".

האם ניתן לתקן מראה של "תפוח אדמה"?

אין ספק שזהו אתגר גדול בהרבה למנתח. עיצוב קצה האף כולל בתוכו שיקולים של מבנה העור, התכווצות העור, מבנה הסחוסים ושל יצירת סימטריה. כל הדברים האלו נידונים בפגישת הייעוץ בין המטופל למנתח, בה נלקחת החלטה לגבי מראה האף אשר המטופל מעוניין בו בשיתוף שיקולים רפואיים אשר יכול להיות שאינו מודע אליהם.

האם ניתן לבחור בתמונה את צורת האף הספציפית אשר מעוניינים בה?

לא תמיד. על המנתח בפגישת הייעוץ להתחשב כמובן ברצון המטופל, אך נקודת המוצא שלנו היא מבנה האף של המטופל ומבנה הסחוסים שלו. לכן, המנתח ינסה להגיע לתוצאה הקרובה ביותר לרצון המטופל תוך כדי התחשבות בשיקולים הרפואיים הדרושים.

האם ניתן בניתוח אסתטי לשפר את בעיות הנשימה?

בעיות בנשימה כוללות בין היתר הצרות או אי סטיות של המחיצה. כמו כן, הצטלקויות מניתוחים קודמים או מבנה עצם בולט אשר נכנס לתוך אחד מהנחיריים. את הדברים האלו על המנתח לאבחן לפני הניתוח כמובן בפגישת הייעוץ עם המטופל, ובמידה וניתן כמובן שניתן לטפל בבעיה זו במהלך הניתוח.

האם הניתוח כואב?

אין בניתוח זה כאבים כלל! והוא נחשב לאחד מהניתוחים הפחות מסוכנים בתחום הכירורגיה הפלסטית עם החלמה וחזרה לשגרה מהירה מאוד.

האם ניתן להרכיב משקפיים לאחר הניתוח?

כאשר יש גבס על האף ניתן להרכיב משקפיים על הגבס עצמו. לאחר הסרת הגבס, יש להיזהר ולהימנע מהרכבת משקפיים/משקפי שמש במשך כששה שבועות לאחר הניתוח.

האם אהיה מרוצה מהתוצאה?

על מנת להשיג תוצאה אידיאלית למטופל, על המנתח לדאוג להגשמת ולתיאום הציפיות אל מול הלקוח. בפגישת הייעוץ, המנתח והמטופל עוברים על ציפיותיו של המטופל מההליך, והמנתח נותן את חוות דעתו הרפואית בהתחשב ברצונות המטופל לצורה האידיאלית לדעתו עבור המטופל. על המנתח לבדוק מהי נקודת המוצא לניתוח מבחינה רפואית (כגון, בעיות עצם/ בעיות א-סימטריה וכו'). בנוסף, על המטופל להיות סבלני, שכן בתום שלושה חודשים מיום הניתוח נוכל לראות תוצאה סופית.

בהצלחה!!!

רשת מרפאות אסטרה מדיקל מבצעת ניתוחים פלסטיים אסתטיים ורפואיים למעלה מ-35 שנים , הצוות שלנו ישמח לענות על כל שאלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *