מתיחת פנים מאפשרת לנו להגשים שאיפה נושנה – להמשיך ולהיראות צעירים, למרות השלכות הגיל וההתבגרות. במהלך תהליך ההתבגרות העור נהיה מתוח פחות ולאט לאט צונח. צניחת העור באה לידי ביטוי בעודפי עור שמהווים את אחד הסממנים הפיזיים הבולטים ביותר לזקנה. מתיחת הפנים כשמה כן היא – מותחת את הפנים ומשיבה לעור מראה חיוני וצעיר יותר.

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח לכל דבר, המותאם למנותח בהתאם לאזורי הצניחה. בניתוח מתיחת פנים השרירים נמתחים ומהודקים, העור נמתח ועודפי שומן בסנטר נשאבים. כמו לפני כל ניתוח, מתקיימת פגישת ייעוץ במהלכה מסתכלים על העור שצנח ולצד ניתוח ההיסטוריה הרפואית של המטופל והבנת השאיפות שלו מתוצאות הניתוח, מבצעים תיאום ציפיות מדויק בנוגע לכלל התהליך. במהלך ניתוח מתיחת פנים ניתן לבצע תיקונים באזורים נוספים בפנים, כגון תנוכי האוזניים, הרמת קצה האף, מילוי שפתיים ועוד.

ניתוח מתיחת פנים מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. אורך הניתוח תלוי במרכיבים שנבחרו, והוא אורך בין שעתיים לחמש שעות. במהלך הניתוח נמתח העור, מוסרים עודפי עור ועודפי שומן.

התאוששות והחלמה

לאחר הניתוח מועבר המנותח למחלקה עם חבישה על הפנים, ולאחר מנוחה משוחרר מבית החולים עם הוראות הרופא להמשך הטיפול. שבוע לאחר מכן מוסרים התפרים בעפעפיים, וכעבור שבועיים מוסרים יתר התפרים.

חשוב מאד לקחת בחשבון שבתום ניתוח מתיחת פנים, המראה אינו מלבב. קיימת נפיחות גדולה מאוד ולעיתים אסימטריות. הנפיחות מתחילה לרדת כיומיים לאחר הניתוח, ואז נגלים תווי הפנים החדשים. תנועות חופשיות של הצוואר חשובות מאד למניעת כאבי ראש וצוואר, אך יש להימנע מפעילות פיזית אינטנסיבית כדי לא לגרום לשטפי דם נוספים.

חלק קטן מהמטופלים סובלים מדיכאון קל בתקופת ההחלמה שאורכה בין שבועיים לשלושה שבועות. שלב זה הינו נורמלי לחלוטין והוא חולף מעצמו במקביל לשיפור מראה הפנים.

מתיחת פנים – סיבוכים אפשריים

על פי רוב לא קיימים סיבוכים בניתוחי מתיחת פנים, אך היות ומדובר בניתוח כירורגי, חשוב לדעת מהם הסיכונים האפשריים:

במקרים מאד נדירים – דימום וזיהום. בזכות אספקת הדם הטובה לפנים ולקרקפת הסיבוכים האלה מאד נדירים.
פגיעה בעצב הפנים – (סיכון של 1 ל-1,000) הפגיעה היא לרוב הפיכה ומשתפרת עם הזמן.
ניתוחי עפעפיים: אסימטריה, אקטרופיון (צניחה כלפי מטה של העפעף התחתון עקב הוצאה של יותר מדי עור), יובש בעין-זמני או קבוע, שפשוף של הקרנית.

 

גברים ונשים המחפשים להשיב את מראה הנעורים הפכו את ניתוח מתיחת הפנים לפופולארי מאד. כדי להימנע ממראה מלאכותי הכרחי שהרופא המטפל יכיר את אנטומיית הפנים, מבנה העור וההיסטוריה הרפואית של המנותח.

יולי 13 יום רביעי , 2016 8:41 am

ניתוח הרמת פנים

שלום,האם למבנה הצואר ,יש השלכות בהצלחת ניתוח מסוג זה?ומה קורה עם המשיכה שמרגישים לאחר הניתוח?לאחר כמה זמן המשיכה חולפת כליל או נשארת איתי לתמיד????

יולי 13 יום רביעי , 2016 8:41 am

ניתוח הרמת פנים

שלום,האם למבנה הצואר ,יש השלכות בהצלחת ניתוח מסוג זה?ומה קורה עם המשיכה שמרגישים לאחר הניתוח?לאחר כמה זמן המשיכה חולפת כליל או נשארת איתי לתמיד????

אפריל 6 יום רביעי , 2016 4:04 am

מתיחת פנים

שלום רב.
ברצוני לדעת האם יש הגבלה במספר הפעמים בהן יכולה אישה לעבור מתיחות פנים בחייה?

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה